هم‌اکنون 1 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

پنجمین همایش مهدویت در شهرستان هندیجان برگزار گردید

پنجمین همایش مهدویت با موضوع مظلوم دیروز اباعبدالله الحسین (ع) و غریب امروز اباصالح المهدی (عج) در روز جمعه 8 آبان ماه راس ساعت 9 صبح در مسجد امام علی (ع) شهرستان هندیجان و با سخنرانی استاد دریس برگزار گردید.
به گزارش بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) شهرستان هندیجان پنجمین همایش مهدویت شهرستان با موضوع مظلوم دیروز اباعبدالله الحسین (ع) و غریب امروز اباصالح المهدی (عج) در روز جمعه 8 آبان ماه راس ساعت 9 صبح در مسجد امام علی (ع) شهرستان هندیجان و با سخنرانی استاد دریس برگزار گردید.
در این همایش استاد مسعود دریس با اشاره به اینکه روند و مسیر کنونی جهان مسیر ظلم می باشد و وظیفه من و شما این است که مسیر دنیا را تغییر داده و در مسیر جدیدی بنام عدل قرار داد خاطر نشان کردند که ما در یک پیچ تاریخی بزرگ هستیم که یک تمدن باید حذف شود.
ایشان با ورود به مباحث عاشورا و ارتباط آن در جهت زمینه سازی برای ظهور نکات مهمی را بیان نمودند. مسئول امور شعبات بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) کشور به این نکته اشاره نمودند که امام زمان (عج) کسانی مثل مختار بعد از واقعه و نه کسانی مثل حر وسط معرکه نمیخواهد بلکه کسانی همانند ماه منیر بنی هاشم در طول معرکه نیاز دارد. ایشان به این وظیفه منتظران اشاره نمودند که یاران موعود و همراهان امام زمان (عج) باید وظیفه خود را از همین الان شروع نمایند چراکه معرفت امروز نقش ما را در راه آینده مشخص می کند.
استاد مسعود دریس به این نکته اشاره نمودند که چرا در میان شخصیت های کربلا به مختار و حر قناعت می کنید بلکه بایستی الگوی شما حضرت عباس ع باشد. ایشان ویژگی شاخص یاران موعود را عاشورایی بودن و اهل مدرسه الحسین ع دانست و به این نکته اشاره نمودند که اگر حسینی نباشید و در خیمه اباعبدالله الحسین (ع) درس نیاموزی نمیتوانید در دولت کریمه مهدی موعودبه درد ایشان بخورید.
مسئول امور شعبات بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) کشور با گریز به دوران پیغمبر و جامعه ساخته و پرداخته توسط پیامبر به بررسی علل و عوامل منحط شدن این جامعه پرداخت و به این نکته اشاره نمودند که دو عاملی که باعث شد جامعه تربیت شده به دستان پیغمبر بعد از 50 سال پسر پیغمبر را ذبح کنند ضایع کردن نماز و دیگری تبعیت از شهوات و حب دنیا دانست.
ایشان با اشاره به مسئله غدیر آن را کربلای عوام دانستند و کربلا را غدیر خواص چرا که در غدیر با آنکه از مردم عهد گرفته شد جفا کردند در حالی که در کربلا با اینکه بیعت برداشته شد یاران اباعبدالله وفا نمودند. استاد مسعود دریس در ادامه بیانات زیبای خود بزرگترین و تنهاترین درس از کربلا را این دانستند که برای حفظ دین باید تا پای جان رفت چرا که اباعبدالله الحسین ع با آن عظمت و بزرگی جان خود و اهل البیتش و همه اصحاب را فدای دین نمود تا دین ذبح نشود. ایشان در ادامه غفلت از یاد خدا را اولین قدم برا ی متلاشی نمودن جامعه دانستند و اولین و مخرب ترین اثر غفلت یاد خدا را حب دنیا که راس کل الخطیئه است معرفی نمودند. استاد دریس به این نکته نیز اشاره نمودند که اگر حب الدنیا در شخصی و یا جامعه ای بوجود بیاید آرزوهای بزرگ بر ان چیره می شود و ارزوهای بزرگ فراموشی مرگ را در پی دارد و کسی که مرگ و آخرت را فراموش نماید گناهان او زیاد و مبتلا به قساوت قلب می گردد.

جهت دانلود صوت سخنرانی از لینک زیر اقدام نمایید...

http://uplod.ir/wx0r4x9h943e/deris_dr.wma.htm


همچنین در پایان سخنرانی استاد دریس به سوالات مهدی یاوران شهرستان هندیجان پاسخ دادند.
دریافت فایل مربوط به این مطلب پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1394/9/24 10:43

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
09010746902
هندیجان شمالی- پشت سالن خلیج فارس
پیامک
30001366