هم‌اکنون 1 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مراسم جهانی احیای شب نیمه شعبان در هندیجان برگزار گردید

به گزارش بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) شهرستان هندیجان، همزمان با سراسر ایران و جهان مراسم احیای شب نیمه شعبان در شهرستان هندیجان با حضور خیل عاشقان حضرت مهدی (عج) در کنار یادمان شهدای گمنام شهرستان برگزار گردید.
برپایی احیای شب نیمه شعبان که خواسته مراجع عظام تقلید برای تعجیل ظهور پرسرور امام زمان (عج) می باشد در شهرستان هندیجان در شب نبمه شعبان و در کنار یادمان شهدای گمنام برگزار گردید.
این مراسم با قرائت سوره یاسین بصورت ترتیل توسط قاری محترم شهرستان حسین معطوق پور آغاز و پس از آم امام جمعه محترم شهرستان به بیان توصیه های مهدوی به منتظران شهرستان پرداختند. حجت الاسلام والمسلمین شمیل پور ضمن تقدیر و تشکر از بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) شهرستان در خصوص افتتاح مهدیه خواهران هندیجان از همه خواهران درخواست نمود که با حضور در مراسمات مهدیه خود را برای ظهور پرسرور آقا صاحب الزمان آماده و محیا نمایند.
ایشان همچنین در خصوص تهاجم فرهنگی دشمن و استحاله فرهنگی از همه منتظران درخواست نمود تا با دقت و هوشیاری در فضای مجازی توطئه های دشمن را خنثی نمایند.
پس از بیانات امام جمعه محترم شهرستان، زیارت امام حسین (ع) در نیمه شعبان و زیارت عاشورا توسط مداح اهل البیت (ع) برادر جواد شابونی قرائت گردید. پس از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مسیحی با موضوع خانواده مهدوی به بیان سخنرانی پرداختند. ایشان با اشاره به افزایش معرفت و شناخت نسبت به امام زمان (عج) از همه ی حضار درخواست نمود که تا نیمه شعبان اینده با امام زمان (عج) عهد ببندند که کار مفیدی را برای ظهور محقق نمایند. ایشان با اشاره به سبک زندگی مهدوی از خانواده ها خصوصا والدین درخواست نمودند که در ازدواج دختران خود بیش از مسائل مالی، ایمان و تدین را مدنظر قرار دهند چرا که خواست اهل البیت (ع) به ایمان و تدین می باشد و به آن دسته از پدرانی که ملاکشان برای ازدواج پول می باشد بیان فرمودند که اگر روزی دختر شما از خانه بخاطر اخلاق بد توسط شوهر بیرون شد دیگر سراغ امام زمان (عج) را برای اصلاح روابط آنها نگیرید چون شما اخلاق نمیخواستید، شما فرد پولدار می خواستید اکنون نیز با پول زندگی آنها را اصلاح کنید. ایشان با تذکر به مادران نیز از آنها خواست که برای فرزندان ذکور خود بیش از زیبایی، معرفت و ادب را ملاک انتخاب همسر برای فرزندانشان قرار دهند و اگر روزی ملاک آنها فقط زیبایی شد دیگر به اهل البیت (ع) و امام زمان (عج) گله نکنند که چرا چنین عروس بی معرفت و بداخلاقی نصیب آنها شده است و چون ملاک آنها فقط زیبایی بوده فقط باید بنشینند و قیافه او را ببینند.
حجت الاسلام و المسلمین مسیحی همچنین به نقش بی بدیل خواهران در ظهور اشاره و به این نکته تاکید فرمودند که اگر خواهران و زنان جامعه به قدرت نفوذ خود پی ببرند و بتوانند فرزندانی مهدوی و مومن تربیت نمایند می توانند مسیر زندگی و جامعه را تغییر دهند.
پس از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مسیحی، حاج بهمن دادفر با مناجات مهدوی و قرائت فرازهایی از دعای ندبه حال و هوای مجلس احیا را مهدوی نمودند. در پایان مراسم نیز کربلایی کمال فرهمندنیا با استغاثه و مناجات مجلس احیا را به پایان رساندند.
آخرین ویرایش
در 1395/3/5 16:56

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
09010746902
هندیجان شمالی- پشت سالن خلیج فارس
پیامک
30001366